güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 4 min 5 ay

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen VCT 2. Basamak – Challengers 1. ve 2. Ana Etkinlikleri’nden EMEA Challengers Playoff’larına ismini yazdıran Oxygen Esports, Futbolist ve BBL kadroları olmuştu. EU’dan 4 ekip, Türkiye’den 3 ekip ve BDT’den 1 kadronun karşılaşacağı EMEA Challengers Playoff’larındaki tüm ekipler ve eşleşmelerin aşikâr olmasıyla gözler ülkemizi temsil edecek birbirinden güzel üç kadroya çevrildi.

23 Nisan Cuma günü başlayacak olan EMEA Challengers Playoff’larında FPX, Gambit, BBL, Liquid, Fnatic, OXG, FUT, Guild ekipleri gayret edecek ve Playoff müsabakalarının iki finalisti de VALORANT Champions Tour’un İzlanda Reykjavík’te gerçekleşecek birinci LAN aktifliği olan VCT 2. Kademe – Masters’ta dünyanın dört bir yanından gelen 10 kadro içerisinde yer alacak.

VCT Challengers 2. Aşama’yı Hatırlayalım

VCT Challengers 2. Basamak 1. Ana Etkinlik’te yarı finallerde KFLR’a karşı aldığı galibiyetle Futbolist EMEA Playoff’ların birinci biletini alan grup olmuştu. BBL’e karşı oynadığı yarı final çabasından galip ayrılan Oxygen Esports, ismini EMEA Challengers Playoff’larına yazdırmayı başarmıştı.

2. Ana Etkinlik’te ise OS grubu ile yarı finallerde karşılaşan BBL, EMEA Challengers Playoff biletini cebine koyan son kadro olmaya hak kazanmıştı.

EMEA Challengers Playoff Eşleşmeleri Muhakkak Oldu

EMEA Challengers Playoff’larında, kümeler için GSL formatı kullanılacak. A ve B olmak üzere iki kümeye ayrılan kadrolarda temsilcimiz BBL A Kümesinde yer alırken, OXG ve FUT B kümesinde gayret edecek. Yarı finallere ilerlemek için dörder kadrodan oluşan iki küme çifte-eleme sisteminde birbiriyle karşılaşacak. Yarı finaller ise tekli-eleme formatında oynanacak. Turnuvanın finale kadar olan tüm maçları 3 harita üzerinden gerçekleşirken final müsabakaları ise 5 haritalık maç olarak oynanacak.

23 Nisan’da başlayacak A Grubu’nda FPX vs Gambit ile başlayacak müsabakalar temsilcimiz BBL’in Liquid’e karşı uğraşı ile devam edecek. 24 Nisan’daki B Kümesi ise kalan iki temsilcimizin müsabakalarına sahne olacak. OXG Fnatic’e, FUT Guild’e karşı gayret edecek.

Playoff’ların En Âlâ İki Ekibi VCT Masters Reykjavik, İzlanda’da Uzunluk Gösterecek

23 Nisan’da başlayan EMEA Playoff gayretleri 2 Mayıs’ta sona erecek. Finallere giden iki kadro çokça çeşit puanı ve ödül parası alırken bir yandan da dünyanın dört bir yanından gelecek sekiz yeni ekiple birlikte Reykjavik, İzlanda’da yapılacak VCT Masters turnuvasına katılacak. İkinci VCT Masters turnuvası şimdiye kadarki en büyük ödül havuzunu ve en rekabetçi ortamı sunacak.

23 Nisan’da başlayacak olan EMEA Challengers Playoff müsabakalarını valorant_esports_tr ve VALORANT Champions Tour Türkiye Youtube kanallarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir