güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 4 min 5 ay

Tosla, Hayal Gücü Merkezi toplumsal teşebbüs platformu ile yaptığı iş birliği kapsamında; hayal, merak ve marifet toplulukları kurulmasına dayanak olarak çocukların finansal okuryazarlık ve harçlık idare şuurlarının oluşmasına katkı sağlayacak. Tüm yıl sürecek eğitim ve atölyeler ile Tosla Gönüllüleri çocukların hayal dünyasının gelişiminde katkıda bulunurken topluma yararlı birey olma seyahatinde ve finansal şuurlarının arttırılmasında katkı sağlayacaklar

Tosla ve Hayal Gücü Merkezi toplumsal teşebbüs platformu tarafından hayata geçirilen “Tosla Gönüllüleri ile Çocuktan Çocuğa Akademi” projesi ile, Tosla Beyin kadrosunda yer alan gönüllülerin merak ve maharet alanlarını akranlarına ve çocuklara aktaracakları farklı atölyeler gerçekleştirilecek.

Program kapsamında öğrenme ve eğitimde yenilik sağlamak üzere global gayelere uygun proje ve etkinlikler yaratacaklarını belirten Aköde Genel Müdürü Sitare Sezgin, “Tosla Gönüllüleri ile Çocuktan Çocuğa Akademi ile toplumsal yarar yaratmaya istekli ve hassas Toslayanların toplumda yararlı bir birey olarak hissetmelerini sağlamak istiyoruz. Toslayanların ve hayatına dokunduğu çocukların ve gençlerin hayallerini, sorularını ve marifetlerini güce çevirmeyi amaçlıyoruz. Tosla Beyin grubumuzdan yer alan istekli Toslayanlar Hayal Gücü Merkezi grubu dayanaklarıyla, Tosla Gönüllüleri ile Çocuktan Çocuğa Akademisi kapsamında fikirlere öncülük yapacak ve programı yönetecekler. Atölye konularımızda çocukların merak ve hünerlerinden yola çıkıldı. 23 Nisan kapsamında birinci etkinliğimizle başlayacağız ve akademi eğitim ve atölyelerini yıl uzunluğu süren aktiflik , derinleştime ve mentorluk çalışmaları ile de devam ettireceğiz.

Tosla katkıları ile hazırlanan atölye başlıklarımızı Çocuğun Bilimsel Keşfi, Merakın Sonsuz Seyahati, Eko Öyküler: Harçlık İdaresi, Sunuculuk Fakültesi olarak belirledik. Bu 4 atölye ile yaşları 14 ile 18 ortasında değişen çocuklara Toslayanlar bu mevzular üzerine derinlik sağlayarak cüretlerini arttıracak ve Hayal Gücü Merkezi Mentor ve Merak geliştiricileri ile cümbüş ve merak dolu hem de hayatlarına istikamet verici eğitimler düzenleyecekler. Hayal Gücü Merkezi atölye öncesi Tosla Beyin grubunda yer alan gönüllülerimizi derinleşme ve uygulama provaları ile eğitecekler ve mentorluk sağlayacaklar. Hayal Gücü Merkezi ile oluşturduğumuz akademi ile Toslayanlar Çocukları, Çocuklar Toslayanları eğitiyor Toslayanların iyiliksever gücü kuşaktan nesile aktarılıyor olacak. Yıl uzunluğu sürecek atölyeler ile Tosla gençlerin gönüllerinde taht kurarken onların topluma yararlı bir birey olması yolunda katkı sağlayacak” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir