güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 4 min 5 ay

Proje Finansmanı, Şirket Birleşme ve Satın Almaları (M&A) bahislerinde küresel ve lokal tahliller sunan Dinamo Danışmanlık ve Innoway Danışmanlık, 1 milyondan fazla oto sanayi bölümü profesyoneli ve 35.000 otomotiv bölümü firmasının yer aldığı, Küresel Auto Industry ile iş paydaşlığı mutabakatı imzaladı. Küresel Auto Industry, otomotiv kesimi alanında dünyanın en büyük online platformlarından biri olarak biliniyor.

Paydaşlık kapsamında Dinamo Danışmanlık ve Innoway Danışmanlık, Küresel Auto Industry ile Şirket Birleşme ve Satın Almaları (M&A) konusunda, Türkiye için münhasır bazda olmak üzere globalde birlikte çalışacaklar.

Mutabakatın Türkiye otomotiv dalı açısından çok kıymetli olduğunun altını çizen Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı, Kamu Özel İştiraki (PPP) ve Proje Finansmanı Uzmanı Fatih Kuran ve Innoway Danışmanlık Kurucusu Süheyl Baybalı, yaptıkları ortak açıklamada, “Öncelikle küresel manada otomotiv bölümünün devi olan bir online platform ile partner olmaktan ötürü çok memnunuz. Yaptığımız çalışmalarla küresel ve Türkiye otomotiv dalına büyük katma kıymet sağlayacağımızı söyleyebiliriz. Bu paydaşlık vasıtasıylagerek yurtdışından Türkiye’ye yatırımcı çekmeyi, gerekse de Türk yatırımcıların küresel yatırımlarını yanlışsız halde yönlendirmeyi amaçlıyoruz. İş birliğimiz kapsamına, M&A çatısı altında iş iştirakleri ve satın alma dahilinde teknoloji ile know-how transferleri de giriyor. Ayrıyeten Türkiye açısından büyük kıymete haiz otomotiv bölümünün yurtdışına daha yeterli tanıtımına katkı sağlayacağımızı da düşünüyoruz.

Otomotiv kesiminde pandemi krizinden bağımsız, büyük bir teknolojik değişim ve dönüşüm yaşanmaktadır. Bu sürecin en az önümüzdeki on yıla damgasını vuracağını rahatlıkla söz edebiliriz. Değişimin büyük ya da küçük tüm oyuncuları tesiri altına alması kaçınılmazdır ve yeni duruma adapte olmak için işletmelerin büyük ölçekli yatırımlar yapma gereksinimi kelam konusu olacaktır. Yatırımların bir kısmı makine, ekipman, donanım biçiminde sabit yatırım ve kalan kısmının da teknoloji transferi ile araştırma geliştirme yatırımları başta olmak üzere entelektüel sermaye formunda olmasını beklemekteyiz. Değişim sürecinin gerektireceği büyük ölçekteki yatırımları bilhassa küçük ve orta uzunluk işletmelerin tek başlarına gerçekleştirmeleri ve yeni iktisatta rekabet güçlerini koruyabilmeleri birçok işletme için mümkün olamayacaktır. Bu nedenle daha büyük hacimlere ulaşarak ölçek iktisadından faydalanıp maliyetleri düşürmek, Ar-Ge maliyetlerinden tasarruf etmek, teknoloji transferi sağlamak, satış ile dağıtım kanallarını daha verimli yönetebilmek ve yeni pazarlara açılmak emeli ile şirket satın alma ve birleşme süreçlerinde önümüzdeki yıllarda küresel seviyede kıymetli bir artış gerçekleşmesini beklemekteyiz.” dediler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir