güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 3 min 6 ay

Halkbank, ‘Yaşlılara Hürmet Haftası’ kapsamında 60 yaş üzeri emeklilerini ve müşterilerini ağırladı. Düzenlenen aktiflikte müzik dinletisi ve sinema şovları sunulurken, sağlıklı yaşlanmaya ait bilgiler paylaşıldı. “Büyüklerimiz toplumsal dokumuzu bütünleştiren en değerli değerlerimizdir” diyen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, bankacılık hizmetlerinde yaş almış büyüklerimize müspet ayrımcılık yapmak için efor gösterdiklerini söyledi.

Her yıl 18-24 Mart tarihleri ortasında düzenlenen Yaşlılara Hürmet Haftası, sağlıklı yaşlanma ve yaşlılık devrinde ömür kalitesinin artırılmasına yönelik farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Halkbank, bu farkındalığa katkı sağlamak gayesiyle “Büyüklerimiz Hazinemizdir” aktifliğini gerçekleştirdi. Aktifliğe, müşterilerin yanı sıra bankadan emekli olan Halkbank çalışanı de katılırken, toplantı pandemi şartları nedeniyle hudutlu iştirakle düzenlendi.

Müzik dinletisi ve sinema şovları

İstanbul’da düzenlenen aktiflikte, konuklara müzik dinletisi sunuldu ve çeşitli sinemalar gösterildi. Aktifliğe iştirak sağlayan Dr. Sinan İbiş, önümüzdeki devirde yaşlı nüfusunun artacağına dikkat çekerek, sağlıklı yaşlanmaya ait tespitlerini paylaştı ve tavsiyelerde bulundu.

“Etkinliklerimizin devam etmesi temennimiz”

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ise Covid-19 sürecinin bilhassa yaşlılar ve emekliler için kolay geçmediğini fakat sevenlerimizle içten kucaklaşabileceğimiz hoş günlerin geleceğine yönelik inancının tam olduğunu paylaştı. Arslan, “Pandeminin sona ermesi ile bir arada, başta yaş almış müşterilerimiz olmak üzere, bankamız emeklileriyle birlikte çok daha geniş iştirakle bu aktiflikleri devam ettirmek temennimizdir” dedi.

“Büyüklerimiz, toplumsal dokumuzu bütünleştiren en kıymetli değerlerimiz”

Osman Arslan, kelamlarını şöyle sürdürdü: ”Halkbank olarak her vakit yaş almış büyüklerimizin kuvvetli süreçlerinde yanındayız. Yerinde hizmet bankacılık anlayışıyla onlara dayanak olmak geleceğe yönelik gayelerimiz ortasındadır. Büyüklerimiz bizim yalnızca toplumsal hafızamız değil, geleneklerimizi gelecek kuşaklara taşıyan, toplumsal dokumuzu bütünleştiren değerlerimizdir. Türk toplumu olarak en kıymetli geleneğimiz hayır duası almaktır. Bu da büyüklerimize paha vererek, onlarla ilgilenerek ve deneyimlerinden faydalanarak mümkün olabilir.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir